Wyszukiwarka
Logowanie
   PamiÄ™taj mnie
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Powrót Nostalriusa możliwy? Blizzard wyraził zainteresowanie projektem
W kwietniu bieżącego roku zamkniÄ™to najwiÄ™kszy prywatny serwer Nostalrius, na którym można byÅ‚o grać w pierwotnÄ… wersjÄ™ World of Warcraft. KorzystaÅ‚a z niego pokaźna grupa osób, gdyż łącznie zarejestrowanych byÅ‚o ponad 800 tysiÄ™cy graczy, z czego 150 tysiÄ™cy aktywnych. Sytuacja wywoÅ‚aÅ‚a spore poruszenie wÅ›ród fanów, którzy zebrali nawet ponad 260 tysiÄ™cy podpisów pod petycjÄ… skierowanÄ… do Blizzarda, by ten pozwoliÅ‚ dalej dziaÅ‚ać Nostalriusowi. Koniec koÅ„ców serwer jednak umarÅ‚, a amerykaÅ„ski deweloper wyjaÅ›niÅ‚, że nie mógÅ‚ pozwolić na jego funkcjonowanie ze wzglÄ™dów prawnych. Obiecano jednak w jakiÅ› sposób wynagrodzić fanom stratÄ™ i zapowiedziano rozmowy z twórcami inicjatywy. Zapewne wielu z nas podejrzewaÅ‚o, że byÅ‚ to zwykÅ‚y marketingowy zabieg, z którego nic nie wyniknie, ale…

No wÅ‚aÅ›nie. Spotkanie faktycznie siÄ™ odbyÅ‚o i choć nie zaowocowaÅ‚o jeszcze niczym konkretnym, tak okazaÅ‚o siÄ™ dla ekipy Nostalriusa maÅ‚ym zaskoczeniem. Blizzard Entertainment nie potraktowaÅ‚ bowiem sprawy po macoszemu i wykazaÅ‚ siÄ™ dużym zainteresowaniem. Na obradach pojawiÅ‚o siÄ™ sporo ważnych osób, w tym sam szef firmy Mike Morhaime. Rozmawiano także z reżyserem World of Warcraft Tomem Chiltonem, dyrektorem technicznym Marco Koeglerem, dyrektorem wykonawczym J. Allenem Brackiem i nie tylko. Spotkanie trwaÅ‚o pięć godzin (miaÅ‚o być krótsze o poÅ‚owÄ™) i poruszono na nim szereg tematów – od historii projektu, przez elementy techniczne itd.

Z przeprowadzonych rozmów wynika, że ekipa Blizzarda, podobnie jak i fani, chce serwera ze starym WoW-em, ale na ten moment nie ma żadnych wiążących planów, w końcu to ogromna firma, w której nie podejmuje się ważnych decyzji z dnia na dzień. Deweloper dysponuje jednak kodem wersji Vanilla, ale postawienie takiego oficjalnego serwera wiąże się z wieloma pracami technicznymi, a dodatkowo Blizzard musi wypuszczać bardzo dopracowane produkty, więc ponownie uruchomienie Nostalriusa, tym razem oficjalnego, nie będzie łatwe. O ile w ogóle do niego dojdzie.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine
Klemens
2016-06-09 18:32:04
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow